РД Стара Загора участва в трудова борса в Първомай

20.05.2026 - 16:42

Център за развитие на човешките ресурси и регионални инициативи – РД Стара Загора взе участие в трудова борса, организирана от Дирекция „Бюро по труда“ – Първомай.

По време на събитието екипът на Центъра представи пред посетителите възможностите за включване в професионални обучения, които ще стартират през месеците май и юни 2026 г. в РД Стара Загора. Обученията се реализират по Националния план за действие по заетостта (НПДЗ) и предоставят реални възможности за придобиване на нови знания, практически умения и професионална квалификация.

Сред предлаганите специалности бяха „Електрически инсталации“, „Административни и офис дейности“, „Готварство“, „Възобновяеми енергийни източници“, „Помощник-възпитател“, „Автомобилна техника и мехатроника“, както и други обучения, съобразени с актуалните потребности на пазара на труда и нуждите на бизнеса.

Събитието премина при засилен интерес от страна на търсещите работа лица, които активно се информираха за условията за кандидатстване, продължителността на обученията и възможностите за последваща професионална реализация.

За екипа на ЦРЧРРИ участието в подобни инициативи е от особено значение, тъй като осигурява пряк контакт с хората и възможност за насочването им към подходящи форми на обучение, квалификация и професионално развитие.

На събитието присъства директорът на ДБТ Първомай г-н Златко Димитров, който приветства представителите на бизнеса и търсещите работа лица. В своето изказване той подчерта значението на обученията за повишаване на квалификацията и конкурентоспособността на работната сила.

От страна на ЦРЧРРИ участие взеха Антоанета Георгиева – организатор обучения към Центъра, и Стоян Стоянов – старши преподавател.